elixir mystery

Často kladené otázky

Co je Elixir Mystery?

Elixir mystery je interaktivní úniková hra pro dospělé a mladistvé s unikátními úkoly a atmosférou. Tvůj team 2-5 lidí bude uvězněn v historickém žaláři a budete mít 70 minut k nalezení elixíru a cesty ven. Vaším cílem je prozkoumat prostor a spolupracovat, hledat předměty, indicie a spojitosti, které vás posunou dál a dál až k receptu elixíru mládí, který máte za úkol dokončit dle ukrytého receptu. Prostory skrývají plno klíčů, rébusů, tajných dveří a prvků se speciálními efekty, které se jeví jako kouzla a magie. Vše co najdete, s čím se dá hýbat, nebo co něco naznačuje, může být důležitou součástí vašeho úsilí o únik (a přežití). Hra je těžší, ale velmi intuitivní. Nepotřebujete žádné matematické znalosti ani jiné znalosti, žádný fyzický výkon, ani konkrétní jazyk. Po celou dobu budete sledováni našim teamem pomocí kamerového systému a v případě potřeby naváděni a korigováni. Když si nebudete vědět rady, pošleme vám nápovědu, takže se nemusíte bát, že nejste dostatečně chytří na únikovou hru. Celá hra je navržena tak, aby byla zábavná a každý úkol je jiný. Budete potřebovat všechny své smysly (zrak, sluch, čich, hmat). Celek vytváří jedinečný zážitek. Dokážete najít elixír a uniknout?

Dárkový poukaz

Napište nám e-mail pro kolik osob, kolik voucherů chcete zakoupit a jak je budete chtít zaslat, jestli poštou v dárkové podobě, nebo na e-mail? Odpovíme Vám s číslem účtu pro platbu. Jakmile obdržíme platbu, zašleme Vám poštou, nebo emailem Váš poukaz v Češtině i Angličtině.

 Budeme se bát?

Určitě zde existují malé prvky strachu, ale to spíše ve formě nějakých předmětů v žaláři, temných míst nebo zvuků. Nejedná se o „strašidelný“ zážitek. Spíše o napínavý, dobrodružný a mystický zážitek.

Jaká je délka hry?

Máte 70 minut, ale pokud jste dobří, můžete být rychlejší.

Věkové omezení

Doporučujeme alespoň 9 let. Účastníci 17 let nebo mladší musí být doprovázeni nejméně jedním dospělým, který má alespoň 18 let.

Pro jaké situace a lidi je hra ideální?

Tato úniková hra je ideální pro: Skupiny přátel, rodiny, team buildingy a skvělé odreagování od práce, narozeninové oslavy, seznámení s novými lidmi a skvělý způsob jak mezi sebou rozbít ledy např. na rande, nebo mezi novými pracovními kolegy, či rodinnými členy.

Jak dlouho před rezervovaným časem musíme přijít?

Požádáme vás, abyste dorazili nejméně 10-15 minut před plánovaným časem, abyste si mohli poslechnout naše tipy a příběhy okolo hry. Pokud přijdete pozdě, může to mít vliv na délku vaší hry (pokud hned po vás máme další rezervaci)

Když přijdeme pozdě, můžeme ještě hrát?

Pokud dorazíte pozdě jako celý tým, můžete stále hrát, ale možná budete mít méně času na doplnění, v závislosti na tom, jak pozdě dorazíte. Pokud po vás nemáme rezervaci. Mohli bychom vám dovolit hrát déle, ale to nemůžeme slíbit.
Pokud přijdete pozdě a ostatní už hrají, nemůžeme vám dovolit dovnitř. To by narušilo hru ostatních  a negativně ovlivnilo celý zážitek.

Kolik lidí může hrát najednou a co je optimální počet osob?

Hra je určena pro 2-5 hráčů. Jakýkoliv počet hráčů má své výhody. Ale doporučujeme 3-4 hráče. Někteří hráči rádi hrají pouze ve dvojici. Dává jim to výhodu v lepší komunikaci mezi sebou bez zmatku. Větší skupiny mají výhodu více nápadů a rychlejších nálezů…

Co když mám skupinu větší než 5 osob?

V takovém případě můžeme povolit výjimky, ale doporučujeme, aby jste se tomu vyhnuli. Místnosti byly navrženy pro stanovenou kapacitu. Doporučujeme rozdělit větší tým na menší skupiny. Mnohem víc si to užijete!

Mohu hrát, když jsem těhotná?

To je zcela na vás. Vzhledem k tomu, že zde neexistují žádné lekavé prvky nebo žádná fyzická akce, můžete to zvládnout.

Nacházejí se v místnostech herci nebo jiní lidé?

Ne, v celém prostoru nebude nikdo jiný než vy během hry. Budete ale sledováni kamerovým systémem, abychom vám mohli na dálku pomoci, pokud budete potřebovat napovědět.

Jak se provádí platba?

Platba se provádí po hře pouze v hotovosti! Přijímáme české Koruny, Euro nebo americké Dolary. Pokud nemáte hotovost, je zde více bankomatů 30 sekund chůze od nás.

Jaká je situace s parkováním?

V blízkosti Elixir Mystery je více možností parkování. Většina jsou placené parkoviště na ulici. Někdy je volné místo přímo u nás bez placení. Kontaktujte nás předem, abyste vám pomohli s parkováním.

Chci si rezervovat pro spoustu mých přátel, rodiny, nebo firmu. Jak mohu rezervovat více než jednu hru?

Pomoci rezervačního systému můžete rezervovat kolik her chcete. Po každé rezervaci jen proveďte obnovu (refresh) stránky. To vám umožní zadat novou rezervaci. Případně nás kontaktujte emailem či telefonicky. Pro firemní akce a více her můžeme poskytnout výhodnější ceny.

Nabízíte Teambuilding pro firemní akce?

Ano nabízíme služby Team Building akce. Naše úniková hra je ideální pro teambuilding. Skvělá pro zcelení teamu, pro hlubší propojení lidí, pro rozbití ledů s novými kolegy atd… Kontaktujte nás pro více informací.

Je možné rezervovat čas mimo časový plán?

Ano, Kontaktujte nás s rezervací jiného času.

Dárkový poukaz  jsem dostal jako dárek, jak ho mohu využít?

Prostě jednoduše zarezervujte požadovaný čas hry na webových stránkách a napište kód poukazu do pole Zpráva pro nás. Ujistěte se, že poukaz přineste. Neposkytnutí poukazu znamená, že budete muset zaplatit hru v plné výši.

Jsou místnosti bezbariérové?

Bohužel ne. Omlouváme se za to.

Dárkový poukaz

Napište nám e-mail pro kolik osob, kolik voucherů chcete zakoupit a jak je budete chtít zaslat, jestli poštou v dárkové podobě, nebo na e-mail? Odpovíme Vám s číslem účtu pro platbu. Jakmile obdržíme platbu, zašleme Vám poštou, nebo emailem Váš poukaz v Češtině i Angličtině.